Kosmetika pro těhotné, která dokáže předejít nedokonalostem

S nadšením sledujete, jak vám přímo před očima roste bříško, ale co už vám tak velkou radost nedělá, jsou nevzhledné strie? Pajizévky vznikají v důsledku rychle se napínající kůže. Pokud se na vašem bříšku, stehnech nebo třeba pažích objevily červené nebo nafialovělé strie, nezoufejte, až 90 % dalších nastávajících maminek je má taky. 

Krém proti striím v těhotenství = základ úspěchu

Pajizévky časem zbělají a přestanou být tak viditelné. Nejlepším řešením je ale snažit se jim předejít. Vybavte se proto kosmetikou pro těhotné, jako jsou oleje nebo krémy proti striím a každý den se mažte, i když se vám bude bříško teprve rýsovat. Kůže získá na elasticitě a nebude mít tendenci praskat.

Příprava na porod nekončí u cvičení

Uvolňovací cvičení a jóga v těhotenství jsou skvělé pro zvládnutí porodu ve větším klidu a za menší bolesti. Víte ale, že existuje i těhotenská kosmetika, která vám dokáže pomoci? Vyzkoušejte olejíček na masáž hráze, pravidelným používáním snížíte riziko nutného nástřihu.

Podpořte hojení poporodních poranění a vyhněte se bolesti prsou při kojení

Přece jen proběhlý nástřih hráze, její natrhnutí nebo bolestivá jizva po císařském řezu dokážou maminky první dny a týdny po porodu pořádně potrápit. Chcete se soustředit na péči o novorozené miminko, ale bolí vás každý pohyb. Zaměřte se proto na přípravky, kterými si ulevíte. Mezi takové patří emulze obsahující dubovou kůru. Používejte ji během sprchování, snižuje citlivost poraněných míst a brání zanesení infekce.

Podívejte se na 5 tipů, jak správně pečovat o poranění po porodu.

Jak na popraskané bradavky

Tzv. ragády, malé, ale velmi bolestivé prasklinky ve tkáni bradavek trápí spoustu novopečených i zkušenějších maminek. Palčivá bolest, která se dostaví s každým přisátím miminka, často vede k předčasnému ukončení kojení

Všechno je o cviku, proto to nevzdávejte, i když se vám kojit zprvu nedaří. Se svým miminkem se teprve sžíváte, a tak se může stát, že chvilku potrvá, než vypilujete správnou techniku kojení. Přečtěte si také, jak řešit nejčastější potíže při kojení.

Ve vaší výbavě by neměl chybět krém na popraskané bradavky. Jaký ale vybrat? Tak jako u ostatní kosmetiky pro maminky, je zásadní, aby byl bezpečný pro miminko. Bradavku má v pusince několikrát denně, proto vsaďte na krém, který nebudete muset před každým kojením smývat. 

Nejlepší volbou je lanolinová mast na bradavky, vyrobená z přírodního ovčího tuku. Skvěle funguje a pokud se spolu s bradavkou dostane miminku do pusinky, vůbec to nevadí. 

Další (ne)kosmetické doplňky, bez kterých se neobejdete

Po porodu se tělo snaží vrátit zpátky k normálnímu fungování, dopřejte ale všemu dostatečný čas. 

Nejsou vložky jako vložky

Základem výbavy do porodnice a nedílnou součástí vašeho spodního prádla během prvních týdnů po porodu se stanou poporodní vložky

Nemá smysl snažit se je nahradit obyčejnými menstruačními vložkami. Speciální poporodní vložky mají skutečně vysokou savost, kterou během očistek, tedy poporodního krvácení, oceníte. Pořiďte si také zásobu síťovaných kalhotek. Vložky v nich výborně drží, navíc jsou perfektně prodyšné, takže se hodí také po císařském řezu.

Dalším pomocníkem ve výbavě jsou prsní vložky, které využijí kojící maminky. Prsní vložky se vkládají do kojicí podprsenky a zabraňují prosáknutí mateřského mléka do oblečení. Existují v jednorázových variantách, pokud ale uvažujete ekologicky, skvělou variantou pro vás jsou látkové prsní vložky

Podpořte zpevnění břišních svalů a kůže

Díváte se na své vypouklé břicho po porodu a nevěříte, že se dostanete zpátky do formy? Nebojte, půjde to. Ještě než se pomalu pustíte do cvičení po porodu, podpořte zpevnění břišních svalů poporodním stahovacím pásem

I maminky mají nárok na zkrášlování a relax

Že se celý den (a někdy i noc) naplno věnujete miminku, ještě neznamená, že si hýčkající péči nemůžete dopřát i vy. I když se vám to zprvu nebude zdát časově možné, dělejte si pravidelně „chvilku pro sebe“. 

Třeba až miminko usne, zapalte si svíčku, napusťte vanu a na chvíli prostě vypněte. Použijte přírodní voňavou kosmetiku pro maminky, která má zklidňující efekt na vaši pokožku i mysl