Je lepší analogová, nebo digitální chůvička?

Analogové chůvičky mají dobrý dosah (někdy dokonce lepší než ty digitální), ale nabízí menší počet kanálů. Pokud nebydlíte v panelovém domě obklopeni sousedy s malými dětmi (hlídaných chůvičkami), jeden nebo dva kanály vám bohatě postačí. Není totiž, s čím by se signál chůvičky rušil.

Digitální chůvičky jsou ideální především do měst a bytových domů. Disponují velkým počtem kanálů, díky čemuž je pak riziko rušení velmi malé. U levnějších digitálních chůviček si ale ohlídejte dosah, v závislosti na vyšší frekvenci se totiž snižuje. 

Dosah chůvičky – roli hraje vzdálenost i zdi

Výrobcem uváděný dosah chůvičky je naměřený v otevřeném prostranství. Proto nebuďte překvapeni, že některé monitory slibují až 1 000m dosah – musí se počítat s jeho snížením kvůli zdem a dalším překážkám v prostoru. 

Ať už žijete v rozlehlém domě, nebo menším bytě, rozhodně se vyplatí investovat do dětské chůvičky s velkým dosahem. Poslouží vám totiž nejen doma, ale třeba i na dovolené, kdy zaparkujete kočárek se spícím děťátkem ve stínu kousek dál od ruchu pláže a vrátíte se na své opalovací stanoviště.

Dětská chůvička s kamerou, či bez aneb chcete i vidět, nebo stačí slyšet?

Citlivé dětské chůvičky zachytí i tichý pláč nebo jenom vzdech vašeho děťátka. Pokud jste ale i přesto nervózní, že nevíte, co se v postýlce děje, zaměřte se na dětskou chůvičku s monitorem, tedy s kamerou. Ta vám zprostředkuje jasný zvuk i obraz ve dne a díky nerušivému infračervenému svícení i v noci.

Díky obousměrnému přenosu uslyší vaše děťátko vás

Děťátku někdy stačí jenom slyšet váš hlas, neváhejte proto a pořiďte si chůvičku s obousměrným přenosem. Než k plačícímu miminku stihnete doběhnout, uslyší vaše uklidňování nebo zpívání. Pak už třeba bude stačit jen pohlazení a pusinka. 

Cestujete? Pořiďte si chůvičku na baterky

Ne vždy máte přístup k elektrické zásuvce. Proto se při výběru dětské chůvičky zaměřte také na možnosti jejího napájení. Modely na baterie oceníte venku, ale i na cestách. 

Vychytávky, které oceníte

Pusťte z chůvičky jemnou melodii ukolébavky nebo pohádku, která vaše děťátko doprovodí do říše snů. Nastavte si hlasitost a citlivost zvuku tak, aby vás nezvedlo každé zašustění peřinky, zároveň abyste slyšeli vše důležité. Mějte přijímač v každé místnosti a sledujte své děťátko i v noci ve výborném rozlišení. Než provedete finální výběr dětské chůvičky, ujasněte si, co vše od ní čekáte. 


Skvělým pomocníkem, který vám ušetří spoustu nervů a starostí o miminko, je také monitor dechu. Přečtěte si, proč si pořídit monitor dechu a jak dokáže upozornit na riziko syndromu náhlého úmrtí (SIDS).