Vyplatí se to?

Pokud počasí dovolí, dětská vozítka můžete vytáhnout v březnu a schováte v říjnu. To už je pěkná spousta procházek, kdy tříkolku, šlapadlo nebo odrážedlo využijete. Ano, děti rostou jako z vody, ale i na to výrobci mysleli. Stačí si vybrat takové, které s dítětem poroste. Až do věku pěti let. A pokud v budoucnu plánujete další dítě, pak se vyplatí dvojnásob.

Tříkolky

Představují ideální variantu, pokud hledáte spolehlivé a plně funkční vozítko na více než jednu sezónu. Multifunkční tříkolky plně zastanou i funkci kočárku, pokud bude třeba. Tříkolku využijete už od dosažení prvního roku dítěte. Vaše děťátko můžete mít zcela pod kontrolou díky madlu, které vám zajistí plné ovládání tříkolky. Jakmile váš malý nebo malá povyroste, dopřejte mu více svobody. U multifunkčních variant máte možnost zcela odstranit madlo a váš potomek bude samostatně šlapat vedle vás. Tři kolečka mu zajistí spolehlivou stabilitu.

Pohodlí mamince zaručí nastavitelná výška madla, možnost otočit dítě tváří na vás nebo ve směru jízdy a řada praktických kapsiček. Do nich schováte vše, co na bezproblémovou procházku potřebujete. Pohodlí a bezpečí vašemu malému řidiči nebo řidičce zajistí měkké pěnové sedlo a bezpečnostní pásy. Nemusíte se bát ani náhlého jarního deště nebo ostrého poledního slunce. Tříkolky jsou vybaveny stříškou a ochranou proti ostrým paprskům.

Šlapadla

Další perfektní způsob, jak zabavit vaše dítko při venkovních aktivitách představuje šlapadlo. Na šlapadle může rozvíjet svou motoriku a zažije spoustu zábavy. Šlapadla jsou vhodná pro děti od dvou let. Váš prcek si osvojí nový druh pohybu a třeba v něm zasejete zrnko sportovního talentu, který může v budoucnu dále rozvíjet.

Ještě více fantazie a hry zapojí váš malý nebo malá na šlapadle, ve kterém se rázem promění ve zručného zemědělce. Nejeden tatínek se jistě rád zapojí. Ukažte na důmyslném šlapacím traktoru nebo nakladači, vašemu potomku možnosti, které nabízí život i mimo obrazovku počítače.

Odrážedla

Třetí narozeniny vašeho prcka jsou jasným signálem, že je na čase pořídit mu odrážedlo. Zdatnější dítka zvládnou „jízdu“ už od dvou let. Na odrážedle si každý chlapeček i holčička osvojí pohyby, které mu v budoucnu usnadní nácvik jízdy na klasickém jízdním kole. Díky němu se vyhnete nutnosti pořizovat v budoucnu kolo s postranními kolečky. Potřebnou rovnováhu si totiž dítě osvojí už na odrážedle.

Pohodlí i po delší jízdě mu zajistí měkké sedlo a některé varianty nabízí i opěrky pro nožičky nebo kapsičku. Do ní si mohou schovat třeba svého plyšového kamaráda. Pokud necháte výběr barvy odrážedla na samém malém cyklistovi, jízda ho bude bavit o to víc.

 

A co vy? Pamatujete si na své rané dětství vy? Měla jste také vozítko na kterém jste se ráda proháněla?

 

Aktivní a příjemné jarní dny vám přeje vaše Jana M.