Petra L.

Porodní asistentka

Petra se narodila v Opavě jako nejstarší ze tří sourozenců a už od malička inklinovala k pečování o druhé. V dětství to byly panenky, zvířata a její mladší sourozenci.Když přišel čas pro volbu studia, Petra se bez většího váhání rozhodla pro zdravotnictví a konkrétně pro obor porodní asistentky.  Po získání bakalářského titulu se začala naplno věnovat své práci, která ji brzy pohltila. Zkušenosti sbírala také ze zahraničí, kde určitou dobu působila. Z povolání se tak stalo životní poslání, jak sama říká.

 

„Má práce mě naplňuje především proto, že jsem svědkem toho největšího životního zázraku, jakým narození dítěte bezesporu je. Lidské tělo je neuvěřitelný systém, který mě nikdy nepřestane fascinovat a je stále, co se učit. Není to lehká práce a cítím pokaždé velkou zodpovědnost. Zpětná vazba spokojených maminek mě utvrzuje v tom, že není jiná práce na světě, která by mě naplňovala více.“

 

Petra ráda předává své zkušenosti dál. My vám díky ní můžeme přinášet články o těhotenství a mateřství od té nejpovolanější osoby. Petra rozumí potřebám nastávajících i „novopečených“ maminek stejně jako signálům ženského těla, které mohou být obzvlášť pro prvorodičky mnohdy matoucí.

 

Jana M.

 

Maminka tří dětí

Jana žije celý život v Brně a aktuálně je mámou „na plný úvazek“. Jana nemá ráda pojem „mateřská dovolená“, protože s nadsázkou prohlašuje, že dovolená vypadá jinak. Svou roli maminky si však maximálně užívá. Vždy si o sobě vždy myslela, že je ten typ, co jde spíš za kariérou, aleuž první dítě ji přesvědčilo o opaku.„Role mámy je náročná, ale současně ta nejkrásnější a nejsmysluplnější pro každou ženu“.

Jana byla odjakživa analytický typ a ráda si zjišťovala všechny dostupné informace, které poté ověřovala v praxi. Tuto zálibu si uchovala i do doby mateřství. I díky tomu nám Jana dodává komplexní a ucelené informace, které vám přinášíme v podobě článků z celé škály témat. Největším zdrojem „studia“ a inspirace, ze kterých čerpá při tvorbě článků, je její 4 letá dcera Sára, 2 letý Matěj a 6 měsíční Magdička.