Jarní a letní oblečení pro miminko

Miminka, obzvlášť ta novorozená, mají úplně jinou termoregulaci než větší děti a dospělí. Kvůli slabé vrstvě podkožního tuku rychle ztrácejí na tělesné teplotě. Zároveň ale myslete na pohodlí miminka a nesnažte se jej za každou cenu příliš navlékat

Hezkým dárkem a praktickou mini výbavičkou je sada oblečení pro miminko do porodnice.

 

Oblečení pro miminko na doma

V jarním a letním čase stráveném doma spinkáním, pitím mlíčka, přebalováním a mazlením se s vámi miminko oblékejte do jemných a prodyšných materiálů.

  • Dupačky nebo polodupačky – zajistí příjemné teplo chladným nožkám.
  • Bavlněné body – vybírejte spíš volnější střihy a materiál doporučujeme 100% bavlnu
  • Pouze plenka – ve skutečně horkém dni postačí. Využijte domácího pohodlí a vyzkoušejte látkové pleny. Bambus či bavlna jsou výborně savé a prodyšné materiály, což se především pro teplé počasí perfektně hodí.
  • Overaly – jsou vhodné na spinkání v noci.


Zajímá vás téma plenek? V dalším článku se dočtete o (ne)výhodách látkových a jednorázových plen.

Oblečení pro miminko na jarní a letní procházku

Těšíte se na procházky s kočárkem na sluníčku a za zpěvu ptáčků. Počasí ale umí být na jaře i v létě nevyzpytatelné, a proto s sebou pro miminko vždy vozte mikinu nebo vestu či kabátek s dlouhým rukávem, který stačí jen rozepnout, až se zase vyčasí.

 

Dobře poslouží také lehká bavlněná čepička, v níž se miminko nezpotí a která zároveň zabrání úniku tělesného tepla a proniknutí vánku do citlivých oušek.

 

Vychytávky pro jarní a letní novorozeňátka

Dětským oblečením výbavička samozřejmě nekončí. Pro miminka, která své první měsíce na tomto světě prožívají během jara a léta, pořiďte další nezbytnosti i vychytávky, kterými si teplé roční období ještě zpříjemníte.

 

Povinná výbava kočárku do teplého počasí

Potřeby pro přebalování, náhradní oblečení a další základní věci v kočárku vozte celoročně. 

 

Na jaře a v létě kočárek vybavte také síťkou proti hmyzu a sluneční stříškou nebo rovnou slunečníkem. Pro případ, že se spustí jarní déšť nebo letní bouřka, mějte v záloze taky pláštěnku na kočárek.

 

Během parného léta používejte clonu na kočárek, která se upíná na stříšku korbičky a rukojeť kočárku. Do korbičky bude stále proudit čerstvý vzduch a zároveň miminko ochráníte před přímým sluncem, které velmi citlivou pokožku novorozeného miminka hravě spálí.

 

Děťátko můžete přikrýt bavlněnou či bambusovou plenkou, s sebou je dobré mít vždy i lehkou letní dečku.

 

Další ochrana miminka před sluncem a horkem

Pokud se pobytu na sluníčku přeci jen nemáte možnost zcela vyhnout, použijte vhodný krém s vysokým faktorem. Zpravidla stačí miminku namazat obličej, nožky a ruce by měly být zakryté oblečením. Samozřejmostí je čepička nebo klobouček.

 

Skvělým pomocníkem proti přehřátí miminka při cestě autem je letní potah autosedačky, vyrobený z příjemných a chladivých materiálů. Tzv. vajíčku perfektně padne, otvory na popruhy jednoduše protáhnete bezpečnostní pásy. 

Výbavička v rozumném množství 

Roztomilé a stylové kousky jsou lákavé a není těžké jich pro novorozené miminko nakoupit až moc. Co se ve větším množství skutečně vyplatí pořídit, jsou základní kousky oblečení pro miminko, jako jsou overaly a body, které můžete měnit v případě, že je miminko ušpiní.

 

S pořízením zimní kombinézyfusaku počkejte do podzimu. To, že máte na jaře a v létě drobečka, neznamená, že se z něj do zimy nestane malý obřík.

 

Chcete vědět, jaké nákupy vás čekají, až pomine teplé počasí? Načerpejte inspiraci v článku o výbavě pro děti narozené v zimě.