Jednorázové pleny: Rychlost přebalování, komfort rodičů, jednoduché cestování

Jednorázové pleny najdete v každém dětském oddělení nejrůznějších obchodních center. Pro rodiče představují nejkomfortnější možnost přebalování – děťátko totiž přebalí, plenky hodí do koše a vezmou si další. S jednorázovými plenkami tedy nejsou žádné starosti okolo.

Stejně tak si rodiče chválí i možnost pohodlného a snadného cestování s miminkem. Jednorázové plenky vám tak nezapáchají v kufru auta až do doby, než přijedete do cílové destinace. Jednoduše miminko v případě potřeby přebalíte a plenky vyhodíte do nejbližšího koše nebo popelnice.

  • PLUSY: snadné přebalování, komfort pro rodiče, pohodlné cestování
  • MÍNUSY: jsou neekologické, velmi drahé, vyrobeny z umělých materiálů, neestetický vzhled

Látkové pleny: Menší zásah do vaší peněženky, příjemnější na dotek, menší dopad na životní prostředí

Dnešní doba se velmi zajímá o tzv. zero waste produkty, kterými látkové pleny bezpochyby jsou. Jejich dopad na životní prostředí je mnohonásobně nižší než u těch jednorázových. A to nejen kvůli použitých materiálů, ale také z hlediska znovupoužitelnosti. To ocení všechny maminky, obzvláště pak ty, které plánují více dětí.

Rodiče také oceňují menší zatížení rodinného rozpočtu, na který má narozené miminko obrovský vliv. Mimo plenky se totiž miminku pořizuje autosedačka i kočárek. I když jde ve většině o jednorázové položky, patří mezi ty cenově dražší. Zapomenout bychom neměli ani na oblečeníkosmetiku a další potřebné vybavení.

Pro vaše miminko chcete to nejlepší, to je přirozené. Proto si budete látkové pleny pochvalovat, ve většině případů jsou totiž vyrobeny z přírodních a na dotek velmi příjemných materiálů. Miminko se v nich bude cítit pohodlně a do jeho tělíčka se nebudou vylučovat nebezpečné látky, jako například chemikálie z gelů a lepidel na povrchu jednorázových plen.

  • PLUSY: finančně výhodnější, ekologičtější, estetický vzhled, lepší těsnost, příjemné na dotek
  • MÍNUSY: nutnost praní, složitější přebalování, vyšší vstupní investice, nepohodlné cestování na delší dobu, kde není pračka

Tip navíc

Pořád se ještě nemůžete rozhodnout? Možná vám pomůže fakt, že některé maminky použití jednotlivých plenek střídají. V pohodlí domova využívají látkové pleny a když jsou na cestách, dávají přednost jednorázovým plenkám. Volba je jen na vás.

Vaše Jana M.