Je to holčička!

Už víte, že se vám narodí dcerka? Přizpůsobte tomu její nový pokojíček, kde bude vyrůstat.

  • Růžová to může být

Začněte výběrem barvy stěn, na výběr máte z mnoha jemných tónů růžové, broskvové, fialkové. Stejně perfektně bude vypadat také bílá stěna doplněná pěknými dekoracemi. Navíc můžete vymalovat pokojíček pro vaše dítko tak, aby ladil s konceptem celého bytu nebo domu.

  • Vybavte pokojíček pěkným nábytkem

Vyberte kvalitní nábytek v barvě, kterou vaše dcerka ocení. Zvolit můžete nejen elegantní bílou nebo univerzální šedou, ale také hravou růžovou. Nechybí ani nábytek s jednorožci a dalšími roztomilými motivy, které se budou vaší holčičce určitě líbit. Základem je samozřejmě postýlka. Ozdobte stěny designovými poličkami, kde dáte rámečky s fotkami vaší rodiny. Abyste měli kam uložit oblečení, plíny i kosmetické potřeby pro vaše miminko, nezapomeňte na praktickou komodu. Ta zároveň slouží jako přebalovací pult.

  • Dekorace sem, dekorace tam

Dekorací není v dětském pokoji nikdy dost. Co takhle zarámovat otisk nožky a ručičky? Abyste doladili pokojíček pro holčičku, zvolte pěknou fototapetu, girlanda v růžovém odstínu nebo rostoucí metr s květinami. Chybět nesmí ani krabice na poklady, kam schováte první zoubek nebo i botičky.

  • Nezapomeňte na hrací koutek

A co až bude vaše dcerka starší? Přizpůsobte pokojíček také možnosti hraní na dece, tu můžete samozřejmě přenést například i do obývacího pokoje. Holčičky potěší i kočárek pro její panenku nebo také stan, kde si bude ráda hrát i s jejími kamarádkami.

Je to chlapeček!

Narodí se vám chlapeček? Tak to už pro něj určitě chystáte vysněný pokojíček, kde se mu bude krásně spinkat a v budoucnu si tam bude i rád hrát.

  • Modrá je dobrá

Vymalujte pokojíček vašeho chlapečka třeba na pastelově modrou, šedou nebo bílou. Každá z těchto barev bude vypadat skvěle. Navíc je můžete libovolně kombinovat, dosáhnete tak originálního designu. Pokud jej navíc efektně doplníte dekoracemi vhodnými pro kluky, bude se tam vaše miminko cítit opravdu příjemně.

  • Doplňte pokojíček kvalitní postýlkou

Nevíte, co do pokojíčku dát, když budete mít miminko stále u sebe? Určitě vyberte kvalitní postýlku, která bude vyhovovat potřebám vašim i vašeho děťátka. V každém pokojíčku bude vypadat hezky například dřevěná postýlka. Snadno ji totiž zkrášlí doplňky a dekorace, jako jsou mantinely, kapsáře  nebo dětská hnízdečka. Zapomenout byste neměli ani na přebalovací komodu nebo skříň na všechno oblečení.

  • Zútulněte pokojíček vhodnými dekoracemi

Na rozdíl od holčičího pokoje by měl být ten pro vašeho chlapečka zútulněn dekoracemi se zvířátky, autíčky, vláčky apod. Celý koncept pokoje oživí girlanda kombinující odstíny modré a šedé barvy. Malého průzkumníka jistě potěší zvířecí samolepky na zdi, a perfektně se do „modrého“ pokoje hodí i rámeček s fotkou a otiskem v tmavém odstínu. Aby váš chlapeček viděl, jak rychle roste, doplňte jeho pokojík metrem s robotem.

  • Myslete i na prostor určený ke hraní

Už při zařizování pokojíčku myslete na to, že si váš chlapeček bude chtít časem hrát. A tak v pokojíčku vyhraňte prostor také pro ohrádku, kde si může dítko hrát chvíli o samotě a v bezpečí. Váš chlapeček dá určitě přednost autíčkům, vláčkům a průlezkám před panenkami.

Ať už budete mít holčičku nebo chlapečka, zařizování prvního pokojíčku má své kouzlo.

Vaše Jana M.