0 Kč 0 ks zboží Košík je prázdný

Výběr kočárku?

 Na dnešním trhu je mnoho rozlišných kočárků. Na jednu stranu je to velká výhoda, na druhou stranu rozmanitý sortiment přispívá k nerozhodnosti a pochybnostem, jak správně vybrat ten nejlepší kočárek. Proto zde shrnujeme základní rady, jak vybrat správný kočárek, který bude vyhovovat Vašim potřebám. Každá maminka má od kočárku jiné požadavky. Jako první krok ve výběru kočárku: zvážení, co od kočárku očekáváte a na co jej budete potřebovat. Pojďme si shrnout základní informace, které si u kočárku zjistěte, než jej koupíte. Když budete s kočárkem stoprocentně spokojeni, umožní vám to prožít vaše nejkrásnější chvíle s novým rodinným přírůstkem

 

Základní informace, které je potřeba zvážit před koupi kočárku:

  1. Velikost a váha kočárku
  2. Kola kočárku
  3. Podvozek kočárku
  4. Výbava kočárku
  5. Cenová relace

 

1.       Velikost a váha kočárku:

 Pokud kočárek budete často přenášet (MHD, doma, do schodů atd.), je důležité zvážit celkovou váhu kočárku. Navíc musíte připočítat váhu dítěte a poté zjistíte, že přenášení kočárku je nad Vaše síly. Velikost kočárku by měla odpovídat jak mamince, tak tatínkovi. Proto je dobré, aby kočárky měly polohovatelnou rukojeť. Dále je důležité neopomíjet velikost hluboké korbičky, aby Vám miminko z ní nevyrostlo dříve, než je možné dát děťátko do sportovní sedačky. Maminky, které čekají miminko v zimě, by měly mít na paměti, že miminko se musí v zimě do hluboké korbičky vlézt ve fusaku. Další neopomenutelný bod je skladnost kočárku. Pokud budete kočárek převážet autem, je dobré, aby byl kočárek rychle skladný a naopak jednoduše se zase rozložil a bez problému se dal uskladnit v kufru auta.

 

2.       Kola kočárku:

 Kola kočárku vybíráme dle toho, kde se budeme s kočárkem pohybovat nejvíce. Po lesních a hrbolatých cestách se Vám bude jezdit lépe s většími, nafukovacími koly. Malá tvrdá otočná kolečka se hodí pro jízdu ve městě. Trojkolky s jedním otočným kolem vpředu nebo vzadu jsou určené pro skutečně náročný terén. Podvozek by měl být stabilní, a to zejména u vyšších kočárků, pozor však na rozpětí kol – musí být takové, abyste prošli dveřmi a dostali jste se do výtahu. Hluboký kočárek by se navíc měl dobře houpat, protože kojenci jsou zvyklí na pohyb v těle matky a houpání je pro ně přirozené.

 

3.       Podvozek kočárku:

 Podvozek kočárku by měl mít jednoduché skládání a rozkládání. Při výběru kočárku si vyzkoušejte, zda pomocí podvozku můžete kočárek pohoupat, protože kojenci jsou zvyklí na pohyb v těle matky a houpání je pro ně přirozené. Také houpání miminko uklidňuje.

 

4.       Výbava:

 Informujte se, co vše ke kočárku patří. Kočárky můžete koupit v různých kombinacích. Například s autosedačkou atd. U některých kočárků se nakupují všechny části zvlášť: korbička, tašky na rukojeť, nánožník, pláštěnky, síťky proti hmyzu. Je dobré si zjistit, co ve výbavě je a co je potřeba ještě dokoupit. Také je důležité, zda-li se potah kočárku dá sundat a vyprat.

 

Obecně můžeme kočárky rozdělit:

  • na hluboké (určené pro novorozence a malá miminka do cca 6 měsíců),
  • kombinované(vhodné od narození do 3 let), sportovní (většinou od 6 měsíců do 3 let)
  • golfové hole tzv. golfáče jsou vhodné pro krátké popojíždění a na cestování s větším dítětem, které už i samo chodí (většinou od 6 měsíců do 3 let)

 

Potřebujete kočárek pro dvě děti?

Kočárky pro dvojčátka se dělají buďto se sezením vedle sebe nebo za sebou, trendem jsou kočárky, kde jsou děti umístěné „mimoúrovňově" nad sebou. Většina kočárků se sezením vedle sebe má šířku do 80 cm, takže se bez větších problémů dostanete do všech dveří. Některé typy jsou s hlubokou korbičkou, některé s vložnou taškou na miminka. Na některé je dokonce možnost nasadit 2 autosedačky. Kočárky se sezením za sebou tzv. tandemy jsou skladnější, ale většinou na úkor pohodlí pro děti a mají těžší ovládání. Kočárky s úrovněmi nad sebou mají ohromnou výhodu variability nejen pro sourozence, ale také děti narozené brzy po sobě, díky možnosti kombinace sporťáku + hlubokého lůžka apod. 

 

 Naše základní informace, milí rodiče, jsou u konce. Přejeme pevné nervy při vybírání kočárku a tu nejlepší volbu. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám zodpovíme vaše dotazy. J

 

Váš tým babyplace

www.babyplace.cz

info@babyplace.cz

+420 775 552 820