Správný kočárek je základ

 

Aby byl váš čas s dítětem venku co nejpříjemnější, je nutné mít především správný kočárek. Pro novorozeně se nejvíce hodí kočárek hluboký, který je uzavřený a vaše miminko v něm bude mít klid na spánek. Jak dítě roste, bude čím dál zvídavější a začne se chtít dívat na cestu. V té chvíli doporučujeme pořídit mu sportovní kočárek, ve kterém díky polohovatelným zádům může kojenec spinkat i sedět. Když už dítě vydrží samo sedět, pořiďte si golfový kočárek. O tom už jsme psali tady. A pokud si nejste jisti, který kočárek vybrat, zvolte kombinovaný. U toho na podvozek můžete nasadit různé druhy korbiček a sedaček, takže dítěti vydrží od narození až do třech let věku.

 

Na procházku v každém počasí

 

Ať je teplo nebo zima, s kočárkem je potřeba vyjet za každého počasí. A právě doplňky ke kočárku vám mohou takovou cestu velice zpříjemnit. Zejména teď, na podzim, a také na jaře, se vám nejvíce bude hodit pláštěnka na kočárek. V chladném ránu i po celou zimu oceníte huňatý rukávník. Naopak v horkém létě můžete ochránit miminko před slunečním zářením sluneční stříškou nebo slunečníkem. Vždy je také potřeba ochránit miminko před UV zářením a nepříjemným hmyzem, které zajistí některé moskytiéry.

 

Stylová maminka s prázdnýma rukama

 

V jedné ruce oblíbená káva, v druhé stylová kabelka se všemi nezbytnostmi. Ale čím tlačit kočárek? Nebojte, vše se dá zvládnout. Na kávu si pořiďte držák, který se dá připevnit na rukojeť nebo na stranu kočárku. Na rukojeť můžete také připevnit přebalovací tašku. Ale nepředstavujte si nevzhlednou obří kabelu. Naopak. Dnes už je téměř nerozeznáte od kabelky. Do tašky si také můžete pořídit organizér, takže vše zůstane na svém místě.

 

Pro druhé (i první) miminko

 

A co když přijde druhé dítě? Kočárek mu můžete ozvláštnit třeba změnou barvy pomocí takzvaných Colour Packů. Ty se vyrábějí v mnoha variantách, a tak každé vaše dítě může mít kočárek ve své barvě. Batolícího se staršího sourozence pak můžete postavit na stupátko, které se připevní ke kočárku. A pokud dítě rádo pobíhá kolem vás, pořiďte si na něj vodící kšírky. Pitíčko i jídlo mu pak můžete položit na tácek s držákem pití, který se dá jednoduše uchytit na jakýkoliv kočárek.

 

Jana M.