Miminko v posteli

V případě, že jste se rozhodla pro sídlení postele s vašim miminkem, brzy poznáte výhody, které společné spinkání přináší. Obě strany se cítí v bezpečí, dítě má nablízku známou vůni a v noci je mnohem klidnější. Pro zajištění maximálního komfortu lze využít některé praktické pomocníky, které miminko v posteli ochrání, a vy budete moci klidně spát.

Obavy? Mají řešení

Pláč dítěte, který k vám doléhá z jiného pokoje signalizuje, že se kojenec cítí být příliš daleko od své matky. Jeho nervozita se zvyšuje, a později může být mnohem těžší jej znovu uspat. Právě proto mnohé z nás napadne, že by bylo nejlepší mít miminko u sebe v posteli. Ovšem je to právě strach, kvůli kterému tento postup mnoho matek odmítne. Ve spánku se nevědomky otáčíme nebo házíme rukama, což pro kojence nemusí být bezpečné. Vyzkoušejte pár jednoduchých triků a pomocníků, které vám dovolí být v přítomnosti vašeho miminka a zároveň omezí váš strach na minimum.

Tipy na bezpečné spaní

Jestliže si přejete mít miminko v posteli, je vždy vhodné prostor alespoň minimálně oddělit, abyste zabránili nehodám. Jako jedna z variant se nabízí například dětské hnízdo. Polštářové mantinely hnízdečka na posteli zajistí žádoucí oddělení. Další variantu představuje speciálně upravená postel anebo finančně výhodnější způsob, a to dětská postýlka přímo u vaší postele. I na našem e-shopu najdete několik variant. V kategorii s dětskými postýlkami a kolébkami si vyberete tu ideální pro vás.

Přístavná postýlka jako ideální řešení

Přístavné postýlky jsou konstruované ze tří bočních stěn, které chrání miminko před pádem. Čtvrtou, sníženou stranou, ji pak přisunete k vašemu lůžku. Díky tomu lze i v průběhu noci s miminkem komunikovat, kojit ho, kontrolovat a mít ho stále nablízku. Vaše miminko se v posteli díky tomuto pomocníkovi bude cítit bezpečně a klidně. Zároveň ušetříte spoustu času a lépe se prospíte, jelikož nebude třeba každou chvíli kontrolovat stav v jiné místnosti. Díky tomu, že se jedná o samostatnou postýlku, můžete ji také vybavit nebesy nebo například světýlky.

Monitor dechu do postýlky 

Spaní s miminkem vám přinese větší pocit bezpečí a jistoty. Pokud však chcete mít zcela pod kontrolou zdravotní stav vašeho dítěte, výborně poslouží i monitor dechu do postýlky. Nenápadné zařízení rozpozná případné blížící se nebezpečí, o kterém vás informuje. Podložka pod matrací dítěte sleduje jeho dech a v případě komplikací spustí poplach.

Ať už budete vaše miminko spinkat kdekoli, přeji vám ty nejsladší sny

Vaše Jana M.