1. Termo obal na lahev

Doma má mateřské mléko potřebnou teplotu. Jakmile se ale dostanete ven, nízké teploty v zimě promění mléko pro vaše miminko v chladný nápoj. A to určitě nechcete. Proto si ideálně pořiďte termo obal na lahev nebo speciální termosku. Déle tak udržíte mléko a v dalších letech také čaj a další pití pro vaše dítko dostatečně teplé.

2. Kosmetika pro péči o miminko

Stejně jako v létě je třeba i v zimě pečovat o pokožku miminka a chránit ji před mrazem a nízkými teplotami. Aby vás zima nepřekvapila, doplňte vaši výbavu o jemnou a zároveň kvalitní kosmetiku pro vaše miminko. Například krém na tváře a nos proti mrazu.

3. Zimní oblečení

Aby bylo vaše děťátko vždy v teple, pořiďte mu teplou zimní kombinézu. Určitě využijete také teplejší svetříky a mikiny. Nezapomeňte, že nejvíce tepla utíká přes hlavičku, ručičky a nožičky. Ubezpečte se proto, že má vaše dítko kvalitní čepici a také rukavice. Velmi malá miminka oblékáme do kombinéz nebo overalu, a tak mají zakryté i nožičky.

4. Hřejivý fusak do kočárku a autosedačky

Pokud máte dítko dobře oblečené a připravené na cestování, zbývá už jen pár věcí. Pokud pojedete autem, nezapomeňte na bezpečnou autosedačku. Do ní se perfektně hodí fusak nebo zavinovačka. Chystáte se na procházku s kočárkem? Pak oceníte hřejivý fusak do kočárku. Máte tak jistotu, že má miminko schované nožičky i ručičky.

5. Teplejší deka

Jako podklad do kočárku i autosedačky oceníte hrubší deku. Stejně dobře ji využijete při přenášení miminka z domu do auta, můžete do ní děťátko zabalit.

6. Kvalitní hluboký kočárek a pláštěnka

Díky provedení bude vašemu děťátku v zimě nejlépe v hlubokém kočárku. V kombinaci s fusakem a teplou dekou tvoří perfektní volbu na podzimní i chladnější zimní procházky. Doporučujeme kočárek doplnit také praktickou pláštěnkou.

7. Nosítko – budete se zahřívat vzájemně

Pokud vaše miminko rádi nosíte v šátku nebo nosítku, v zimě je to skvělá možnost, jak se s miminkem zahřívat vzájemně. Mnoho rodičů si tuto možnost velmi chválí. Oceňují, že se mohou kdekoli procházet a kočárek je nelimituje. Ať už jde o dopravu MHD nebo manipulaci s kočárkem v obchodě.

Tip navíc

Pozor na náledí a neupravenou vozovku. A to hlavně v případě, pokud máte dítko v šátku nebo nosítku. Stejně opatrní buďte i při procházce s kočárkem a pamatujte: vaše bezpečnost=bezpečnost miminka.

Jana M.