Co je hnízdo a kde se tu vzalo?

Hnízdečko by se dalo popsat jako ochranný polštářový mantinel. Perfektně kombinuje praktickou funkci s krásným vzhledem. Pokud jste o hnízdě od svých starších kamarádek nebo maminky nikdy neslyšela, není se čemu divit. Jedná se o poměrně nový výrobek v sortimentu výbavičky pro miminko. Původně s ním přišel zdravotnický personál, kterému hnízda usnadňovala péči o předčasně narozené děti. Nesporné výhody hnízda však zapříčinily, že dnes na ně nedá dopustit velká spousta maminek.

Situace, kdy hnízdo nejvíce oceníte

Každá maminka, která hnízdo pro své miminko využívá, by vám popsala řadu dalších situací, které si bez něj nedovede představit. Podívejme se na ty nejčastější:

 

  • Neklidné miminko – Devět měsíců rostlo vaše miminko schoulené ve vašem bříšku s minimální možností pohybu. Jakmile opustilo vaše tělo, volný neohraničený prostor kolem něj ho může znervózňovat. Hnízdečko dopřeje vašemu mrňouskovi trochu toho původního stísněného prostředí, na který je zvyklé. Povědomé prostředí ho uklidní.
  • Společné chvíle – Hnízdečko představuje ideální způsob, jak být v blízkosti vašeho potomka a současně s vaší rodinou nebo přáteli. Dítě uložené v hnízdečku velice snadno přenesete kamkoli bude třeba. V bezpečí ochranných mantinelů může ležet na gauči spolu s ostatními a společně si můžete užívat jeho přítomnost. Dítě bude v bezpečí a vy v klidu. Odpadá neustálé nošení na rukou. Jakmile dítě usne, přeneste prcka v hnízdečku rovnou do postýlky.
  • Cvičení – Hnízdo vám zásadně pomůže i ve vašem boji s poporodními kily. Pokud se chystáte na sérii dřepů a sklapovaček, přenesete hnízdo s miminkem tam, odkud na něj snadno uvidíte. Vy si v klidu odcvičíte svůj trénink a miminko zůstane pod vašim dohledem a v bezpečí mantinelů kolem tělíčka.
  • Spaní v jedné posteli – pokud spíte s miminkem v jedné posteli, volný prostor, který okolo vás vzniká, může snadno (i jen podvědomě) zneklidňovat. Především vás, ale i děťátko. Jedná se buď o strach ze zalehnutí, nebo upadnutí miminka. Mantinely hnízda přinesou požadovaný pocit klidu všem.
  • Začne pást koníčky – Jakmile se vaše děťátko začne snažit pozorovat svět v poloze na bříšku, párkrát se to prostě nepovede. Měkké mantinely zajistí, že jeho hlavička vždy spadne do měkkého.

  • Cestování – S hnízdečkem snadno předejdete negativním pocitům vašeho děťátka, která jsou spojená s cizím prostředím. Dítě uložené v hnízdě mnohem méně zaregistruje, že není v bezpečí domova. Nemluvě o možnosti snadného přenášení, kterému se při cestování nevyhnete.

Bonus navíc ? Co naplat, miminka rostou jako z vody a krásných fotek není nikdy dost. Už zítra bude vypadat trošku jinak než dnes. Vaše malá láska bude v hnízdečku vypadat na každé fotce neuvěřitelně sladce.

Pokud se domníváte, že i vám by hnízdo usnadnilo vaši náročnou maminkovskou roli, podívejte se na celou nabídku. Vybrat můžete z celé škály tvarů, variant a designů, z nichž určitě vybere to pravé. Všechna hnízda jsou vyrobena tak, aby zajistila maximální bezpečí. Které bude vašemu miminku slušet nejvíce?

Radostné dny v pohodlí s vašim miminkem vám přeje

 

Vaše redaktorka Jana