Kojící polštář

Na první pohled připomíná podkovu nebo rohlík. Je ušitý tak, že je zahnutý a poměrně dost pevný. Bývá vyplněn kuličkami a dobře se tvaruje. V těhotenství slouží jako pomůcka pro pohodlné spaní těhotné. Podkládá rostoucí bříško, stisknutý mezi koleny umožňuje pohodlné postavení kyčlím,
pod krkem zase ulevuje přetížené šíji. Po porodu se kojící polštář hodí nejen pro pohodlné sezení během kojení, ale také jako zábrana proti přetočení miminka nebo jako základ pro hnízdečko nebo vyvýšené ležení pro kojence.


Síťované kalhotky

Po porodu na pár týdnů zapomeňte na své oblíbené kousky erotického spodního prádla. Nastal čas
na ryze praktická řešení. Po porodu tělo ocení pohodlí a vzdušnost. Proudící vzduch pomáhá hojit poporodní poranění a právě síťované poporodní kalhotky jsou přesně to, co intimní partie velmi ocení. Jsou dostatečně pružné, aby nikde netlačily, a zároveň natolik pevné, aby udržely na místě i dostatečné množství porodnických vložek.


Poporodní sedací polštář

Nafukovací plavací kruh a ručník na něm sice odedávna patří k  vychytávkám, o nichž se novopečené maminky zmiňují těhotným, ale naštěstí je tu něco mnohem pohodlnějšího, nevrzavého a neklouzavého, a to je poporodní sedací polštář. Otvor uprostřed pohodlného polštářku na sezení je přesně to, co po porodu budeme oceňovat mnohokrát za den.

Lanolín na bradavky

Miminka dokáží vyvinout neuvěřitelnou sílu sání a bradavky dostávají v prvních dnech nesmírně zabrat. Stačí chvilinka, nezkušená maminka v kombinaci s hladovým miminkem, a bolest bradavek je tu. Coby první pomoc skvěle funguje vlastní mateřské mléko, kterým pohmožděnou bradavku potřeme.
Pro regeneraci prsů mezi kojeními je pak vhodný krém na bradavky obsahující lanolín. Jeho léčivé schopnosti jsou vynikající a stačí ho opravdu jen trošička.

 

Prsní vložky

Laktace může nastupovat pozvolna a mateřské mléko může téci jen na vyžádání anebo naopak – nástup bude svižný a mléko poteče i v předklonu při umisťování prsů do podprsenky. Proto s sebou
do porodnice bereme i vložky do podprsenky. Drobnost, která nám ochrání prádlo, oblečení a častoi pocit důstojnosti. Prsní vložky je rozhodně dobré mít při ruce.Vychytávek jsou spousty. Některé jsou užitečné více, jiné méně. My přinášíme osvědčené tipy. Na vás je, co si vyberete. Každopádně přejeme šťastnou ruku při výběru!

 

Jana M.