1) Jaké překážky budu s kočárkem zdolávat?

Věnujte dostatek času zmapování prostředí, ve kterém se s kočárkem budete muset pohybovat. Vše, co vám nyní připadá automatické, se s dvěma miminky v kočárku promění v každodenní výzvu. Nachází se v okolí vašeho bydliště eskalátory? Výtahy? Jak široká je ulička mezi pokladnami vašeho oblíbeného nákupního centra? Pokud jezdíte MHD, vejdete se s kočárkem do dveří té „vaší“ linky? Odpovědi na tyto otázky vás dovedou k rozhodnutí, zda je pro vás vhodnější pořídit si širší kočárek se sezením „vedle sebe“ nebo užší, ale delší - v tandemu („za sebou“).

2) Kde budu kočárek uschovávat?

Ve chvílích, kdy nebudete s vašimi drobečky na cestách, je nutné kočárek někde uschovat a na dané místo přemisťovat. Pokud bydlíte v rodinném domě, s touto otázkou se nemusíte příliš trápit. Maminky, které bydlí v panelovém domě, zřejmě nejčastěji využijí kočárkárnu. Myslete na to, že kočárek bystě měla být schopná uzvednout. Pokud se rozhodnete uschovávat jej v bytě a do výtahu se nevejde, každý kilogram bude hrát roli. Bez odnímatelné korbičky či autosedačky se v tomto případě neobejdete. Na e-shopu si je můžete snadno vyfiltrovat.

3) Budu kočárek převážet v autě?

Jestliže plánujete kočárek převážet i ve vašem autě, ujistěte se, že je k tomu uzpůsoben. Pohlídejte si, že jej dokážete složit. Čím snadněji a rychleji, tím lépe. I v tomto případě hraje velkou roli jeho hmotnost. Pokud máte možnost, zkuste si kočárek složit a vložit do auta přímo na prodejně respektive před prodejnou. Vyzkoušejte jich více, ať máte jistotu, že jste vybrali to nejlepší a vše zvládnete i „naostro“.

 

4) Jak kočárek přizpůsobím svým potřebám?

Jakmile si odpovíte na zásadní otázky uvedené v předchozích bodech, přichází na řadu další faktory. Na svůj vlastní komfort byste nikdy neměla zapomínat. Váš neustálý dohled na dětmi vám zajistí možnost otočení sedacích částí nebo nástaveb tváří k vám. Součástí kočárku může být také nákupní košík. I ten dokáže každodenní život výrazně usnadnit. Oceníte i možnost nastavit si výšku rukojeti. Hlavně v situaci, pokud je váš partner výrazně vyšší než vy.

Zjistěte si, zda je možné opatřit kočárek držákem lahve, slunečníkem pro letní měsíce nebo taškou na madlo. Ověřte si i možnost polohování opěrky, systém brzd a typ koleček. Více o tom, jak si můžete kočárek „vyšperkovat“ se dočtete v našem předchozím článku.

Maminky, pokud si nejste jisté, který kočárek bude pro vás a vaše miláčky nejvhodnější, nechte si poradit. V naší prodejně babyplace vám odpovíme na všechny detaily.

 

Vaše Jana M.