1. Přizpůsobte baby shower nastávající mamince

Je organizace baby shower pro vaši kamarádku nebo sestru na vás? Pak si dejte záležet, aby byla celá akce přizpůsobena potřebám nastávající maminky. Nemá ráda růžovou barvu, sladká jídla, ani hlasitou hudbu? Splňte jí tato přání.

Stejně tak myslete i na správný výběr jídla. Chutě se totiž těhotným ženám neustále mění. Nic se nestane, když se nastávající maminky přímo zeptáte, co ráda jí a co se jí naopak protiví.

Ohledně výběru místa se také klidně poraďte, některé těhotné ženy dají přednost spíše klidu a bezpečí jejich domova, jiné se těší na příjemné prostředí kavárny.


2. Zorganizujte setkání, vymyslete program a pozvěte hosty

Pokud už máte všechny potřebné informace, můžete setkání zorganizovat. Vytvořte seznam hostů, zašlete jim pozvánky a vymyslete program. Pozor, nepřehánějte to s množstvím aktivit a jejich striktním dodržováním. Baby shower má být uvolněné, příjemné setkání pro vás všechny.

Myslete také na ideální čas pro baby shower, doporučuje se 4-6 týdnů před termínem porodu. Pokud na to však není prostor, můžete baby shower zorganizovat i po narození miminka. Jen dbejte na to, že v rámci šestinedělí by si maminka měla odpočinout a důkladně se zregenerovat.


3. Nezapomeňte na dárky

A to nejdůležitější na konec: dárky. Je zvykem, že každý host na baby shower přinese nastávající mamince dárek. Aby se dárky neopakovaly, je vhodné vytvořit seznam dárků. Budete se tak navzájem informovat, kdo co nakoupil.

Většina dárků je přímo pro miminko, myslete i na samotnou maminku a dopřejte jí nějaký pěkný dárek.

Tipy na baby shower dárky:

Tipy navíc

Víte, čím se baby shower liší od jiných oslavných událostí? Výzdobou. Můžete si s ní opravdu vyhrát. K dispozici jsou nejrůznější girlandy, konfety nebo balonky ve tvaru písmen. Prostor můžete také ozdobit nejrůznějšími fotografiemi, květinami i dobrotami ve tvaru dudlíků apod. Snadno tak vytvoříte nádherné prostředí, které nastávající maminku určitě dojme. Pokud navíc budete výzdobu vybírat podle vkusu rodičů, určitě je to potěší. Bude se tak mnoho z doplňků využít i v pokojíčku pro miminko.

Vaše Jana M.